Bireysel İhtiyaç Kredisi Kaç Gün Ödenmezse İcralık Olur?

Bireysel İhtiyaç Kredisi Kaç Gün Ödenmezse İcralık Olur?
28 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 238 kez okundu.

Bireysel İhtiyaç Kredisi Kaç Gün Ödenmezse İcralık Olur?

Bankalar, kişisel ihtiyaçları için nakit paraya ihtiyaç duyan şahıslara; bireysel ihtiyaç kredisi imkanı sunmaktadırlar. Her bankanın sunduğu bireysel ihtiyaç kredisi tutarı farklı olabilir. Aynı şekilde geri ödeme koşullarında da, bankadan bankaya göre farklılık vardır. Bireysel ihtiyaç kredisi kullanıcılarının; geri ödemeleri aksatmadan yapmaları, sicillerinin temiz görünmesi adına önemli bir noktadır. Ancak bazı durumlarda aksamalar meydana gelebilir.

Bu durumda da bankalar size müsemma göstermekte ve farklı yollar tanımaktadır. Ancak bunun tekrar edilmemsi ve bu süre zarfının uzamaması gerekmektedir. Aksi halde icralık durumu gelmeniz söz konusu olacaktır. Bankalar e-posta ve kısa mesaj yolu ile sık sık size ödeme tarihi konusunda hatırlatma yapmaktadırlar. Eğer ki 30. Günü aşarsanız; riskli duruma düşersiniz. Akabinde 60. Güne kadar aylık taksitin ödenmemesi üzerine bankalar sizi telefonla arayarak, gerekli uyarılarda bulunurlar. Bu arama olayı yaklaşık 1 ay boyunca devam eder. Son taksitinizin üzerinden 90 gün geçtiği anda ise hukuki yollara başvurulur. Bu durumda da size 1 haftalık bir ödeme süresi tanınır ve borcun tamamı ödenmez ise; icralık duruma düşersiniz.

Bireysel ihtiyaç kredisi kullanıcılarından, bireysel ihtiyaç kredisi kaç gün ödenmezse icralık olur soruları geliyor. Yukarıda da detaylı bir şekilde belirttiğimiz gibi; 90 gün boyunca son ödeme taksitinizi yatırmazsanız; idari yolla bu borç sizden talep edilir. Borcun ödenmesi için size 1 haftalık süre tanınır. Bu süreçte de borcunuzu ödemezseniz; icralık duruma düşersiniz ve mallarınıza el konulmaya başlar. Bu durum sizi maddi ve manevi sıkıntıya düşürür. Hem borcunuz yüzünden mallarınıza haciz gelir, hem de sicilinize bu durum kötü bir biçimde yansır.

Bireysel ihtiyaç kredisi kaç gün ödenmezse icralık olur başlıklı yazımızı size geniş kapsamlı bir biçimde aktardık. Bu süreci yakından takip etmenizi ve icralık olmadan borcunuzu ödemenizi tavsiye ederiz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git