https://www.kredivekredinotu.com Kredi Sorgulama Bilgi Portalı Mon, 16 Oct 2017 22:03:46 +0000 tr-TR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.6.7 Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar https://www.kredivekredinotu.com/aidatsiz-kredi-karti-veren-bankalar/ https://www.kredivekredinotu.com/aidatsiz-kredi-karti-veren-bankalar/#respond Mon, 16 Oct 2017 21:58:32 +0000 https://www.kredivekredinotu.com/?p=2081 Kredi kartı kullanırken en büyük sorun boş yere ödediğimiz kredi kartı aidatlarıdır. Bu konudan hemen hemen her kullanıcı şikâyet etmektedir. Çünkü kredi kartı aidatı boş yere harcanan para gibi gelmektedir. Aidatsız Kredi Kartı Özellikleri Bazı bankalar sizlere aidatsız kredi kartı sunduğu gibi chip para imkânı da sunmaktadır. Bazıları sms para imkânı sunmaktadır. Hem aidatsız kredi […]

The post Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar appeared first on .

]]>
Devamını Oku ... 117 (2) Devamını Oku ... 117 (4) 117 (5) 117 (6)

Kredi kartı kullanırken en büyük sorun boş yere ödediğimiz kredi kartı aidatlarıdır. Bu konudan hemen hemen her kullanıcı şikâyet etmektedir. Çünkü kredi kartı aidatı boş yere harcanan para gibi gelmektedir.

Aidatsız Kredi Kartı Özellikleri

Bazı bankalar sizlere aidatsız kredi kartı sunduğu gibi chip para imkânı da sunmaktadır. Bazıları sms para imkânı sunmaktadır.

Hem aidatsız kredi kartı imkânı sunup hem de taksit imkânı sunmakta olan kartlarda vardır.

Nakit puan kanım hakkı ve yanında taksitlendirme imkânı sunmakta olan kartlar da vardır.

Alışverişin keyfini çıkartıp puan kazanma ve taksitlendirme imkânı sunmakta olan kartlar vardır.

Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar

– İş bankasının Maximum aidatsız kartı size birçok avantaj ve aidatsız kart imkânı sunmaktadır. Taksitlendirme ve maxi puan kazanma şansı da sizleri beklemektedir.

– Akbank Axess free kartı ile aidatsız kart imkânı sunmaktadır. Ayrıca taksitlendirme imkânı ve bunun yanı sıra bir de sizlere chip-para kazanma imkânı sunmaktadır.

– Ing bank pegasus plus kart da size aidatsız kart sunmaktadır. Havayollarından gerçekleştireceğiniz yolculuklar da uçuş puan kazanma imkânı sunulmaktadır.

– Garanti bankası bonus flexi size aidatsız kart imkânı sunmaktadır. Ayrıca bol bol bonus kazanma imkânı da sizlere sunulmaktadır.

– Yapı kredi bankası World eko kart size aidatsız kart imkânı sunmaktadır. Aidatsız kart imkânının yanı sıra sizlere taksit ve hızlı alışveriş imkânı da sunmaktadır.

– Finansbank Fix card ile size aidatsız kart imkânı sunmaktadır bankanız sizlere. Ayrıca yurt içi ve yurt dışında hızlı alışveriş imkânı sunmaktadır. Temassız kullanım özelliği ile sizlerin hızına hız katmaktadır.

– HSBC Bank HSBC Concept ile aidatsız kart imkânı ile birçok avantaj ve ek taksit, taksit erteleme imkânı sunmaktadır.

– Odeabank Bank’O Card ile aidatsız kart avantajı ile nakit ihtiyacınız olduğunda nakit avans uygulaması ile yanınızda. Ayrıca taksitli avans ürünleriyle ayrıcalıklı alışveriş imkânı sunmaktadır.

Birbirinden değişik imkânlar ile bankanız sizlere aidatsız kartın yanı sıra birçok avantaj sunmaktadır. Aidatsız kartınız ve sizlere sunulan avantajlar sizleri beklemektedir. Bankanızı ve kartınızı seçtiğiniz andan itibaren aidatsız kartınızın yanı sıra sunulan avantajlardan da yararlanmaya başlayabilirsiniz

The post Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar appeared first on .

]]>
https://www.kredivekredinotu.com/aidatsiz-kredi-karti-veren-bankalar/feed/ 0
Banka Kara Listesi Nedir? https://www.kredivekredinotu.com/banka-kara-listesi-nedir/ https://www.kredivekredinotu.com/banka-kara-listesi-nedir/#respond Wed, 11 Oct 2017 21:52:43 +0000 https://www.kredivekredinotu.com/?p=2027   Bankalar kredili ürün hizmeti sundukları şahıslara ve kurumlara, belli bir süre tanımakta ve o sürede geri ödemelerin yapılmasını istemektedir. Eğer ki borcunuzu zamanında ödeyemez ya da eksik olarak yatırırsanız; borçlarınızın yeniden taksitlendirme süreci başlar. Ancak bunun sürekli tekrarlanmaması gerekmektedir. Bu taksitlendirme süreci de; 90 gün içerisinde olacaktır. Eğer borcunuzu 90 günden fazla geciktirirseniz; bu […]

The post Banka Kara Listesi Nedir? appeared first on .

]]>
Devamını Oku ... 107 (2) 107 (3) Devamını Oku... 107 (5) 107 (6) 108 (6) 108 (5) 108 (4) Devamını Oku ... 108 (2) Devamını Oku ... Devamını Oku... 109 (2) 109 (3) Devamını Oku... 109 (5) Devamını Oku ... 109 (7)

 

Bankalar kredili ürün hizmeti sundukları şahıslara ve kurumlara, belli bir süre tanımakta ve o sürede geri ödemelerin yapılmasını istemektedir. Eğer ki borcunuzu zamanında ödeyemez ya da eksik olarak yatırırsanız; borçlarınızın yeniden taksitlendirme süreci başlar. Ancak bunun sürekli tekrarlanmaması gerekmektedir. Bu taksitlendirme süreci de; 90 gün içerisinde olacaktır. Eğer borcunuzu 90 günden fazla geciktirirseniz; bu durumda bankalar hukuki yollara başvurarak sizden bu borcu almaya çalışacaktır. Avukata başvuran bankalar; avukatlar aracılığı ile bu borcun tamamının 1 hafta içerisinde ödenmesini talep ederler. Bu süreçte taksitlendirme durumu da söz konusu olmamaktadır. Eğer borçlar bu sürede de ödenmezse; banka kara listesine girmiş olursunuz. Banka kara listesi; borcunu zamanında ve tam olarak ödemeyen, icralık duruma gelen kişilerin yer aldığı bir listedir. Bu listeye giren kurum ve şahıslar, bir daha bankaların kredili ürünlerinden faydalanma konusunda sıkıntı yaşarlar. Yalnızda tek bir yolla, bazı bankalar kredili hizmetlerinden faydalanma fırsatı tanırlar. O yol da oldukça risklidir, zira ipotek olayı söz konusudur.

Banka kara listesinde yer adınızın yer alması; kredi notunuzun düşük olması anlamına gelmektedir. Artık bankalar bu notu dikkate alarak hareket ettikleri için de; kredili ürünlerden faydalanmanız imkansız hale gelecektir. Bir banka ile sorun yaşadıysanız ve kara listeye girdiyseniz; başka bankalardan da kredi almanız söz konusu olmayacaktır. Örneğin İş Bankası’ndan 200.000 TL’lik kredi çektiniz ve ödemeleri aksattığınız için kara listeye girdiniz. Daha sonra Garanti Bankası’ndan 50.000 TL’lik bir kredi talep etseniz dahi; adınız kara listede yer aldığı için krediniz onaylanmayacaktır. Özellikle ülkemizde bu sorunu yaşayan birçok kişi bulunuyor. Bu yüzden eğer bir bankanın kredili ürününden faydalanıyorsanız; mutlaka geri ödemesini de zamanında ve eksiksiz olarak yapmanız gerekmektedir. Aksi halde adınızın kara listeye girmesi demek, bir daha kredili ürün hizmetinden faydalanmayacağınız demek anlamına gelmektedir.

Banka kara listesi; insanların kötü bir sicile sahip olduğunun en büyük göstergesidir. Eğer bankalarla daha önce iyi bir münasebetiniz olmadı ise; bu listede adınızın yer alması durumu ortaya çıkacaktır.

The post Banka Kara Listesi Nedir? appeared first on .

]]>
https://www.kredivekredinotu.com/banka-kara-listesi-nedir/feed/ 0
Yapı Kredi WorldCard Limit Arttırma https://www.kredivekredinotu.com/yapi-kredi-worldcard-limit-arttirma/ https://www.kredivekredinotu.com/yapi-kredi-worldcard-limit-arttirma/#respond Sun, 01 Oct 2017 18:29:32 +0000 https://www.kredivekredinotu.com/?p=1966 Yapı Kredi WorldCard Limit Arttırma Müşterilerine avantajlı bir kredi kartı olan WorldCard’ı sunan Yapı Kredi; düşük olan limitler için arttırma talebinde bulunma fırsatını da farklı yöntemlerle sizlere tanıyor. Yapı Kredi şubelerine giderek, Yapı Kredi telefon bankacılığı ile ya da Yapı Kredi online bankacılık hizmetleri sayesinde düşük olan kredi kartı limitinizi arttırabilir ve gerekli seviyeye çıkarabilirsiniz. […]

The post Yapı Kredi WorldCard Limit Arttırma appeared first on .

]]>
Devamını Oku... 66 (2) 66 (3) 66 (4) 66 (5) 66 (6) 66 (7) 66 (8) 66 (9) 66 (10) 66 (11) 66 (12) Devamını Oku.. 011 (2) Devamını Oku ... 011 (4) 011 (5) 011 (6)

Yapı Kredi WorldCard Limit Arttırma

Müşterilerine avantajlı bir kredi kartı olan WorldCard’ı sunan Yapı Kredi; düşük olan limitler için arttırma talebinde bulunma fırsatını da farklı yöntemlerle sizlere tanıyor. Yapı Kredi şubelerine giderek, Yapı Kredi telefon bankacılığı ile ya da Yapı Kredi online bankacılık hizmetleri sayesinde düşük olan kredi kartı limitinizi arttırabilir ve gerekli seviyeye çıkarabilirsiniz. Yapı Kredi WorldCard limit arttırma yöntemlerinden herhangi birisini tercih ederek, limitini düşük bulduğunuz kredi kartınızın limitinin yükseltilmesi için başvuruda bulunmanız yeterli olacaktır. Ancak yapılan her başvurunun olumlu sonuç alacağı gibi bir durum da söz konusu değildir. Zira ilk önce kredi kartı borcunuzun olmaması ve bugüne kadar kredi kartınızı düzenli bir şekilde kullanmış olmanız gerekmektedir. Hem zaman zaman bu kart üzerinden çeşitli harcamalar yapmış olmalı ve harcamaların ödemesini de zamanında ve eksiksiz bir şekilde gerçekleştirmiş olmalısınız. Kredi kartı limitinin arttırabilmesi için; kart sahibinin başvuruda bulunmasını ve banka tarafından yapılan teklifi de yine kart sahibinin onaylaması gerekiyor. Limit artırımı için başvuru yapan ve bankadan gelen teklifi teyit eden kart sahiplerinin limit arttırma işlemleri gerçekleşiyor.

Yapı Kredi Bankası; WorldCard limit arttırma başvurusu yaptıktan sonra isterse eğer sizden son gelir durumunuzu gösteren bir belge de talep edebilir. Bunu istemesinin sebebi; bir güvence ya da dayanağınızın olup olmadığını görmek istemesidir. Böylece size karşı güven duyan banka; kredi kartı limitinizi gerekli gördüğü rakama çıkarabilir. Alışveriş yaptıkça ve bankacılık işlemleri gerçekleştirdikçe World Puan kazandıran Yapı Kredi World Card; Türkiye’nin en bonkör kartı sloganı ile uzun süredir hizmet veriyor. Aynı zamanda üye iş yerlerinden yapılan harcamalarda çeşitli kampanyalar, taksit imkanları ve dönem dönem de indirimler; Yapı Kredi WorldCard ile ayağınıza kadar geliyor.

Yapı Kredi WorldCard limit yükseltme yöntemlerinden en fazla tercih edileni; en yakın Yapı Kredi şubesine giderek, o anki gelir durumu belgeniz ile başvuruda bulunmaktır. Ancak banka ile uğraşamam diyorsanız; 0850 222 0 444 numarasını arayarak da yine müşteri hizmetleri ile görüşme yapabilir ve limit artırımı için talepte bulunabilirsiniz. Bir diğer yöntemde ise; www.yapikredi.com.tr ya da www.worldcard.com.tr adreslerinden bir tanesini girerek, İnternet Bankacılığı ile limit arttırma işlemi yapılabilmektedir.

The post Yapı Kredi WorldCard Limit Arttırma appeared first on .

]]>
https://www.kredivekredinotu.com/yapi-kredi-worldcard-limit-arttirma/feed/ 0
İşbank Maximum Kredi Kartı Limit Arttırma https://www.kredivekredinotu.com/isbank-maximum-kredi-karti-limit-arttirma/ https://www.kredivekredinotu.com/isbank-maximum-kredi-karti-limit-arttirma/#respond Sun, 01 Oct 2017 18:28:53 +0000 https://www.kredivekredinotu.com/?p=1964 İşbank Maximum Kredi Kartı Limit Arttırma Yaygın olarak kullanılan kredi kartları; ay sonunu getiremediğimiz durumlarda birçok işlemi nakit para olmadan da yapabilmemizi sağlıyor. İnternet üzerinden alışveriş yaparken, dışarıda yemek yediğimizde hesabı öderken, fatura yatırırken, marketlerden alışveriş yaparken, hatta taksiye bindiğinizde ödemeyi yaparken bile kredi kartları bizlere yardımcı oluyor. Bu yüzden günümüzde neredeyse herkesin en az […]

The post İşbank Maximum Kredi Kartı Limit Arttırma appeared first on .

]]>
Devamını Oku ... 2 3

İşbank Maximum Kredi Kartı Limit Arttırma

Yaygın olarak kullanılan kredi kartları; ay sonunu getiremediğimiz durumlarda birçok işlemi nakit para olmadan da yapabilmemizi sağlıyor. İnternet üzerinden alışveriş yaparken, dışarıda yemek yediğimizde hesabı öderken, fatura yatırırken, marketlerden alışveriş yaparken, hatta taksiye bindiğinizde ödemeyi yaparken bile kredi kartları bizlere yardımcı oluyor. Bu yüzden günümüzde neredeyse herkesin en az bir kredi kartı bulunuyor. En fazla kullanılan kredi kartlarının başında ise; İş Bankası’nın Maksimum kredi kartı geliyor. Birçok alanda bizlere avantaj sağlayan ve maksi puan özelliği sayesinde de bazı harcamaları zamanla bedavaya yapma fırsatı tanıyan İş Bankası Maximum kredi kartı ile sinema, alışveriş, restoran gibi birçok yerde avantaj ayağınıza kadar geliyor. İş Bankası’nın çok avantajlı Maximum kartı için şubelere giderek başvuru yapmanız yeterli olacaktır. Bunun yanı sıra; internet üzerinden, telefon bankacılığı ile ya da bankamatikler üzerinden de yine İşbankası’nın Maximum kartı için başvuruda bulunabilirsiniz. Birçok işlemi kolayca yapabilmemizi sağlayan ve beraberinde birçok avantajı da ayağımıza kadar getiren Maximum kartın belki de tek sıkıntısı; belli bir limitinin olması olacak. Ancak bu limiti de daha sonra bazı yöntemlerle arttırma fırsatını sahipsiniz. Şimdi sizlere Maximum kart limit arttırma hakkında birtakım bilgiler vereceğiz ve bu kartı kullananların limitlerini yükseltmeleri konusunda onlara yardımcı olacağız.

İş Bankası Maximum kredi kartı limit arttırma konusunda birçok farklı yol haritası bulunuyor. Bunlardan en basiti; İş Bankası şubelerine giderek, müşteri temsilcileri ile gerekli görüşmeleri yaparak, limit arttırma talebinde bulunmak olacaktır. En yaygın kullanılan limit arttırma yöntemlerinin başında da; şubeye giderek talepte bulunma işlemi geliyor. Eğer banka ile uğraşamam, daha teknolojik yöntemler arıyorum diyorsanız; alternatif yollara başvurabilirsiniz.

İş Bankası Maximum kart limit arttırma yöntemleri içerisinde; telefon bankacılığı, internet bankacılığı ve bankamatikler de yer alıyor. Bankamatiklerden hesabınıza giriş yaparak, buradan limit arttırma talebinde bulunabilirsiniz. İş Bankası telefon bankacılığı ve online bankacılık işlemleri sayesinde ise; oturduğunuz yerden, İş Bankası Maximum kartınızın limitinizi arttırmak istediğinizi yetkili mercilere ileterek, kart limitinizin artmasını sağlayabilirsiniz.

The post İşbank Maximum Kredi Kartı Limit Arttırma appeared first on .

]]>
https://www.kredivekredinotu.com/isbank-maximum-kredi-karti-limit-arttirma/feed/ 0
Garanti Bonus Kredi Kartı Limit Arttırma https://www.kredivekredinotu.com/garanti-bonus-kredi-karti-limit-arttirma/ https://www.kredivekredinotu.com/garanti-bonus-kredi-karti-limit-arttirma/#respond Sun, 01 Oct 2017 18:27:34 +0000 https://www.kredivekredinotu.com/?p=1962 Garanti Bonus Kredi Kartı Limit Arttırma Acil ihtiyaçlar için kullandığımız kredi kartları, çok sıkışık olduğumuz ve nakit para bulamadığımız durumlarda bizlere çok yardımcı oluyor. Hayatımızı daha rahat hale getirmek ve isteklerimizi karşılamak adına tercih ettiğimiz kredi kartları; nakit para olmadan da birçok işlemi yapma fırsatını bizlere tanıyor. Üstelik doğru bir şekilde kullanıldığı ve yerinde harcamalar […]

The post Garanti Bonus Kredi Kartı Limit Arttırma appeared first on .

]]>
Devamını Oku 62 (2) 62 (3) 62 (4) Devamını Oku ... 102 (2) 102 (3)

Garanti Bonus Kredi Kartı Limit Arttırma

Acil ihtiyaçlar için kullandığımız kredi kartları, çok sıkışık olduğumuz ve nakit para bulamadığımız durumlarda bizlere çok yardımcı oluyor. Hayatımızı daha rahat hale getirmek ve isteklerimizi karşılamak adına tercih ettiğimiz kredi kartları; nakit para olmadan da birçok işlemi yapma fırsatını bizlere tanıyor. Üstelik doğru bir şekilde kullanıldığı ve yerinde harcamalar yapıldığı takdirde; birçok avantajı da karşımıza çıkarıyor. Bu kredi kartlarından bir tanesi de; Garanti Bankası’nın verdiği Bonus kredi kartıdır. Garanti Bankası’ndan kredi kartı almak için internet üzerinden başvuru yapabilir ya da şubelere giderek, form doldurma işlemi ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Ortalama 1 hafta ila 10 gün içerisinde kredi kartınız belirttiğiniz adrese gelecektir. Ancak kredi kartını alabilmeniz için şartlara uygun olmanız ve kredi notunuzun da düşük olmaması gerekiyor. Genel olarak ilk alınan kredi kartının limiti düşük olacaktır ve sizin istediğiniz limite denk gelmeyecektir. Garanti Bankası Bonus kredi kartı limit arttırma işlemi ile birlikte, istediğiniz limitli kredi kartına ulaşabilirsiniz. Şimdi sizlere bununla alakalı bilgiler vereceğiz.

Garanti Bankası Bonus kredi kartı limit yükseltme yollarından birincisi; SMS ile talepte bulunma işlemidir. Bunun için yapmanız gereken tek şey; Garanti Bankası’nda kayıtlı olan cep telefonu numaranızdan, ARTIR, İSTENİLEN LİMİT, KARTIN SON 6 HANESİ ve AYLIK NET GELİR bilgilerini aralarında birer boşluk bırakarak, kısa mesaj bölümü girmeniz ve 3340’a SMS göndermeniz olacak. Bu şekilde kredi kartınızın limitini arttırmak için talepte bulunabilirsiniz. Eğer yurt dışında yaşıyorsanız; 0532 752 33 40’a aynı şekilde kısa mesaj yollamalısınız.

Garanti Bankası’nın Bonus kredi kartı limit arttırma yollarından bir diğeri ise; internet şubesine giriş yapmak ve kredi kartları bölümünde yer alan limit arttırma talebine tıklamaktır. Bunun yanı sıra; paramatiklerden de limit arttırma için talepte bulunabilirsiniz. Eğer bunlarla uğraşamam diyorsanız; en yakın Garanti Bankası şubesine giderek, müşteri temsilcileri ile yüz yüze bir görüşme gerçekleştirebilir ve Bonus kredi kartınızın limitini arttırmak için gerekli talepte bulunabilirsiniz. Size tavsiyemiz ise; kredi kartını aldıktan hemen sonra limit arttırma işlemi yapmayınız. Kart üzerinden birkaç ay harcama yapın ve düzenli olarak dönem borcunu, zamanında yatırın. Bu şekilde banka sizin finansal işlemleriniz incelediği için, limit arttırma talebinize olumlu yanıt verecektir.

The post Garanti Bonus Kredi Kartı Limit Arttırma appeared first on .

]]>
https://www.kredivekredinotu.com/garanti-bonus-kredi-karti-limit-arttirma/feed/ 0
Finansbank Kredi Kartı Limit Arttırma https://www.kredivekredinotu.com/finansbank-kredi-karti-limit-arttirma/ https://www.kredivekredinotu.com/finansbank-kredi-karti-limit-arttirma/#respond Sun, 01 Oct 2017 18:27:01 +0000 https://www.kredivekredinotu.com/?p=1960 Finansbank Kredi Kartı Limit Arttırma Kredi kartı kullanmayan desek yeridir. Eskiden kredi kartlarına düşünceli bir şekilde yaklaşan ve başıma sorun açarım diye nakit para ile ihtiyaçlarını karşılamaya devam edenler artık teknolojinin bu denli ilerlemesi ve kredi kartlarının kullanım alanlarının epey yaygınlaşması ile birlikte kredi kartı sahibi olmaya başladılar. Artık her evde değil, neredeyse her bireyde […]

The post Finansbank Kredi Kartı Limit Arttırma appeared first on .

]]>
Devamını Oku ... 103 (2) 103 (3)

Finansbank Kredi Kartı Limit Arttırma

Kredi kartı kullanmayan desek yeridir. Eskiden kredi kartlarına düşünceli bir şekilde yaklaşan ve başıma sorun açarım diye nakit para ile ihtiyaçlarını karşılamaya devam edenler artık teknolojinin bu denli ilerlemesi ve kredi kartlarının kullanım alanlarının epey yaygınlaşması ile birlikte kredi kartı sahibi olmaya başladılar. Artık her evde değil, neredeyse her bireyde bir kredi kartı var. Üstelik anne ve babalar kendi kartlarına ek kart yaptırarak, çocuklarının da yine kredi kartı kullanmalarına olanak tanıyorlar. Günümüzde birçok ihtiyacımızı karşılayabileceğimiz kredi kartları sayesinde artık nakit paramız olmasa bile ihtiyaçlarımızı ertelemek zorunda kalmıyoruz. Kredi kartlarının doğru ve yerinde kullanımı, aynı zamanda tutumlu bir şekilde tüketilmesi, insan hayatına birçok kolaylık getiriyor. Eğer ayağınıza yorganınıza göre uzatarak hareket ederseniz; kredi kartları da sizlere beraberinde birçok avantaj sunuyor. Ancak doğru bir şekilde kullanmaz ve ödeme tarihlerini aksatarak, ciddi borçlar yaparsanız; yasal olarak ciddi yaptırımlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Hayatımızı kolaylaştıran ve harcama yaptıkça avantaj getiren kredi kartlarının belki de tek sıkıntısı; belli bir limitinin olmasıdır. Tabi ki limitsiz kredi kartları da var, ancak bunu direkt olarak almanız mümkün değildir. İlk aldığınız kredi kartının limiti düşük olacaktır. Örneğin Finansbank üzerinden bir kredi kartı aldınız; bu kartın limiti ilk başta düşük bir şekilde size verilecektir. Ancak bunu daha sonra Finansbank kredi kartı limit arttırma yöntemlerinden bir tanesini kullanarak yükseltmeniz mümkündür.

Kredi kartı aldığınız Finansbank sizlere kartınızın düşük olan limitini yükseltme fırsatı tanıyor. Ancak bunun için acele hareket etmemeli ve kartı alır almaz; limit arttırma talebinde bulunmamanız gerekiyor. Kartı aldıktan sonra bir süre düzenli olarak kullanın, harcamalar yapın ve ödemesini de zamanında yatırın. Bu şekilde kartınızın kullanımı ile alakalı bankanın tavrı olumlu olacaktır. Ardından Finansbank kredi kartı limit arttırma yöntemlerinden birisi ile kartınızın düşük olan limitinin yükseltilmesi adına, gerekli mercilere başvuruda bulunabilirsiniz.

Finansbank kredi kartı limit yükseltme yöntemleri arasında; online bankacılık, telefon bankacılığı, bankamatikler ve Finansbank şubeleri geliyor. Bu yöntemlerden birini kullanarak, kredi kartınızın limitinin yükseltmesi için başvuru yapabilirsiniz.

The post Finansbank Kredi Kartı Limit Arttırma appeared first on .

]]>
https://www.kredivekredinotu.com/finansbank-kredi-karti-limit-arttirma/feed/ 0
Denizbank Bonus Kredi Kartı Limit Arttırma https://www.kredivekredinotu.com/denizbank-bonus-kredi-karti-limit-arttirma/ https://www.kredivekredinotu.com/denizbank-bonus-kredi-karti-limit-arttirma/#respond Sun, 01 Oct 2017 18:24:08 +0000 https://www.kredivekredinotu.com/?p=1958 Denizbank Bonus Kredi Kartı Limit Arttırma Özellikle son 7-8 yılda yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanılan kredi kartları; günlük yaşantımızda bizlere birçok kolaylık ve avantaj sağlıyor. Harcadıkça kazandıran kredi kartları; nakit paraya ihtiyaç olmadan birçok işlemi yapabilmemizi de sağlıyor. Marketlerde, alışveriş merkezlerinde, yemek yerlerinde, fatura ödeme noktalarında, online olarak yapılan işlemlerde ödemeyi kolayca halletmemizi sağlayan kredi […]

The post Denizbank Bonus Kredi Kartı Limit Arttırma appeared first on .

]]>
Devamını Oku ... 42 (2) Devamını Oku ... 42 (4) Devamını Oku... 99 (2) 99 (3) 99 (4) Devamını Oku... 99 (6) 99 (7)

Denizbank Bonus Kredi Kartı Limit Arttırma

Özellikle son 7-8 yılda yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanılan kredi kartları; günlük yaşantımızda bizlere birçok kolaylık ve avantaj sağlıyor. Harcadıkça kazandıran kredi kartları; nakit paraya ihtiyaç olmadan birçok işlemi yapabilmemizi de sağlıyor. Marketlerde, alışveriş merkezlerinde, yemek yerlerinde, fatura ödeme noktalarında, online olarak yapılan işlemlerde ödemeyi kolayca halletmemizi sağlayan kredi kartları; sıkışık olduğumuz durumlarda da bizlere destek oluyor. Bilinçli bir tüketici için kredi kartı günümüzün en önemli araçları arasında yer alıyor. Ancak kullanmasını bilmeyen ve deyim yerinde ise; har vurup harman savuranlar için, beraberinde birçok sorunu da getiriyor. Hayatımızı kolaylaştıran ve hızlı bir ödeme sistemi arayanlar için bulunmaz bir fırsat olan kredi kartları; birçok bankanın farklı isimle müşterilerine sunduğu kredili ürünler arasında yer alıyor. Denizbank da müşterilerine özel olarak Bonus kredi kartını takdim ediyor. Harcadıkça bonus kazandıran ve daha sonra bedava harcamalar yapma fırsatı tanıyan Denizbank Bonus kredi kartı limit arttırmak isteyenler ise; birçok farklı yol ile kredi kartlarının düşük olan limitini yükseltebiliyorlar. Bunun için kullanacağınız bütün yöntemler işe yaramaktadır.

Denizbank Bonus kredi kartı limit arttırma yöntemleri arasında en fazla tercih edilen yol; herhangi bir Denizbank şubesine giderek, yetkilerle yüz yüze görüşme yapmak ve limit arttırma talebinde bulunmaktır. Aslında bakıldığı zaman, direkt olarak müşteri temsilcileriyle yüz yüze görüşme yapacağınız için; en sağlam yöntem budur. Bunun yanı sıra; teknolojiyi kullanarak da, limit arttırma talebinde bulunabilirsiniz. Eğer şubeye gitmek istemiyorsanız, 444 0 800’ü arayarak, kredi kartınızın limitini arttırmak için başvuruda bulunabilirsiniz. Denizbank internet bankacılığını kullanıp, menüde yer alan bölümden de yine kredi kartı limitinizi arttırmak istediğinizi belirtebilirsiniz.

Denizbank Bonus kredi kartı limit yükseltme yöntemlerinden herhangi birisini tercih ederek, limiti düşük olan kartınızın limitini istediğiniz seviyeye çekebilirsiniz. Ancak, yapılan her başvurunun olumlu netice alacağı gibi bir durum söz konusu değildir. Öncelikle hiçbir kredi kartı borcunuzun olmaması, düzenli olarak kart üzerinden harcama yapılmış olup, bunların zamanında ve eksiksiz olarak yapılmış olması gerekmektedir.

The post Denizbank Bonus Kredi Kartı Limit Arttırma appeared first on .

]]>
https://www.kredivekredinotu.com/denizbank-bonus-kredi-karti-limit-arttirma/feed/ 0
Findeks Kredi Notu Sorgulama https://www.kredivekredinotu.com/findeks-kredi-notu-sorgulama/ https://www.kredivekredinotu.com/findeks-kredi-notu-sorgulama/#respond Sun, 17 Sep 2017 23:44:09 +0000 https://www.kredivekredinotu.com/?p=1918     Findeks kredi notu sorgulama işlemi sayesinde kredi notunuz hakkında anında fikir sahibi olacaksınız. Findeks.com üzerinden yapacağınız üyelik işlemi ile birlikte, bankalardaki siciliniz de puan olarak karşınıza çıkmış olacak. TC kimlik numaranız ile kayıt olacağınız bu sistem, size kredi notunuzu sunacaktır. Kredi notunuzu öğrendikten sonra da, gerek kredi çekmek için, gerekse de kredi kartı […]

The post Findeks Kredi Notu Sorgulama appeared first on .

]]>
Devamını Oku ... Kadın ve taksici Anneciğim, ben nasıl dünyaya geldim? Anneciğim, ben nasıl dünyaya geldim? Devamını oku…. Devamını oku…. Devamını oku…. Devamını Oku ... 83 (4) Devamını Oku ... Devamını Oku ... 83 (7) 83 (8) 83 (9) Devamını Oku ... 83 (11) 83 (12) Devamını Oku ... 59 Devamını Oku ... 18 19

 

 

Findeks kredi notu sorgulama işlemi sayesinde kredi notunuz hakkında anında fikir sahibi olacaksınız. Findeks.com üzerinden yapacağınız üyelik işlemi ile birlikte, bankalardaki siciliniz de puan olarak karşınıza çıkmış olacak. TC kimlik numaranız ile kayıt olacağınız bu sistem, size kredi notunuzu sunacaktır. Kredi notunuzu öğrendikten sonra da, gerek kredi çekmek için, gerekse de kredi kartı başvurusunda bulunmak için; daha sağlıklı bir biçimde hareket edebileceksiniz. Artık bankalara gitmenize gerek kalmadan, oturduğunuz yerden, internet üzerinden kredi notunuzu sorgulayabileceksiniz. Daha sonra kredi notunuza göre çekebileceğiniz kredi miktarı hakkında da fikir sahibi olacaksınız. Bu sayede bankalara gittiğiniz zaman onların size ne kadar kredi verebileceklerini de bileceksiniz.

Findeks kredi notu sorgulama işlemi yapmadan önce, bu sisteme TC kimlik numaranız ile kayıt olmanız gerekmektedir. Bankaların sizi nasıl gördüğünün bir göstergesi olan Findeks; gerek şahısların, gerekse de kurumsal firmaların kredi notu öğrenmesine yardımcı olmaktadır. Bankalarda kayıt olan TC kimlik numaranız ve telefon bilgilerinizle basit bir biçimde bu sisteme kayıt olduktan sonra, kredi notunuzu öğrenebileceksiniz. Bankalarla olan ilişkilerinizin size rapor olarak sunulduğu bu sistemde; kredi notunuz yüksek ise, kredi başvurunuzu da daha sağlıklı bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun için önceden çektiğiniz bir kredi varsa, geri ödemesini zamanında ve eksiksiz olarak yapmış olmanız gerekmektedir. Aynı zamanda kredi kartı kullanıyorsanız, dönem borcunu zamanında ve eksiksiz olarak yatırmanız lazımdır. Bunun yanı sıra üzerinize kayıtlı olan faturaların da zamanında ödenmiş olması gerekiyor. Ancak bu şekilde kredi notunuz yüksek olacaktır, aksi halde kredi notunuz düşük olur ve istediğiniz krediyi çekemeyebilirsiniz.

Findeks kredi notu sorgulama işlemi ile birçok insan ve birçok şirket, kredi notu hakkında fikir sahibi oluyor. Aynı zamanda bu sistem sayesinde az çok ne kadarlık bir kredi başvurusunda bulunacağı konusunda da bilgi ediniyor. Bu şekilde bankalara kredi başvurusunda bulunmadan önce, daha mantıklı bir şekilde hareket edebiliyor. Findeks sistemi ile birlikte artık bankalara teker teker gitmeye gerek kalmadan, kredi notu öğrenme işlemi gerçekleştiriliyor.

The post Findeks Kredi Notu Sorgulama appeared first on .

]]>
https://www.kredivekredinotu.com/findeks-kredi-notu-sorgulama/feed/ 0
Hangi Durumlarda Yasal Takip Süreci Başlar? https://www.kredivekredinotu.com/hangi-durumlarda-yasal-takip-sureci-baslar/ https://www.kredivekredinotu.com/hangi-durumlarda-yasal-takip-sureci-baslar/#respond Fri, 15 Sep 2017 22:16:46 +0000 https://www.kredivekredinotu.com/?p=1892   Bankalara olan borcunuzu aksatmanız durumunda yasal takip süreci başlamış olacaktır. Genel olarak çeşitli ihtiyaçlar için insanlar bankaların kredili ürünlerine ihtiyaç duyarlar. Bu doğrultuda herhangi bir bankaya kredi, kredi kartı ya da kredili mevduat hesabı gibi hizmetler için başvuruda bulunurlar. Bankalar da uygun gördükleri kişilerin bu hizmetten faydalanmasına yardımcı olur. Bankaların bu hizmeti verirken belli […]

The post Hangi Durumlarda Yasal Takip Süreci Başlar? appeared first on .

]]>
Devamını Oku ... 110 (2) 110 (3) 110 (4) 110 (5) Devamını Oku ... 110 (7) Devamını Oku ... 112 (2) 112 (3) Devamını Oku ... 115 (2) 115 (3) 115 (4) 115 (5) 115 (7) 115 (8)

 

Bankalara olan borcunuzu aksatmanız durumunda yasal takip süreci başlamış olacaktır. Genel olarak çeşitli ihtiyaçlar için insanlar bankaların kredili ürünlerine ihtiyaç duyarlar. Bu doğrultuda herhangi bir bankaya kredi, kredi kartı ya da kredili mevduat hesabı gibi hizmetler için başvuruda bulunurlar. Bankalar da uygun gördükleri kişilerin bu hizmetten faydalanmasına yardımcı olur. Bankaların bu hizmeti verirken belli şartları vardır. Bu şartların en önemlisi de; geri ödemenin zamanında ve eksiksiz olarak yapılmasıdır. Eğer ki bankalara olan borcunuzda aksamalar meydana gelir ise; banka tarafından size yeni bir yol gösterilir. Bankanın size gösterdiği bu iyi niyetten sonra da yine ödemelerinizde aksama olursa; çeşitli uyarılar alırsınız. Ancak bu uyarılar da belli bir süre devam eder. Banka bu süreçten sonra hukuki yollara başvurarak sizden ödemeniz gereken ücretin hepsini talep eder. Bu süreçte de ödeme yapmasanız bu sefer başınıza daha zor şartlar gelecektir. Gelirinizin belli bir bölümüne; borcunuzdan düşecek şekilde haciz işlemi uygulanır.

Hangi durumlarda yasal takip süreci başlar sorumuza dönecek olursak, borcun toplamda 98 gün boyunca ödenmemesi durumunda bu sürecin başlayacağını belirtmek isteriz. Bankaların kredili ürünlerinden faydalanmaya başladığınızda; geri ödemeleri aksatmadan düzenli olarak yapmanız gerekmektedir. Eğer ödemelerde aksama meydana gelir ise; bankalar tarafından çeşitli uyarılar yapılır ve borcun ödenmesi için farklı bir arayışa gidilir. Bankanın size sunduğu bu yeni yöntemde de borcunuzu 3 ay boyunca aksatırsanız; yasal takip süreci de başlamış olur. Bu durumda sizden 1 haftada bütün borcularınızı ödemeniz istenir. Eğer bu sürede borcunuzun tamamını ödemezseniz icralık duruma düşersiniz. Hem bankalar sizi kara listeye alır, hem de gelirinizin bir bölünme borcunuzdan düşecek şekilde haciz gelir.

Yasal takip süreci; bankalarla olan iyi ilişkilerinizi de olumsuz bir biçimde etkileyecektir. Özellikle bankaların kredili ürün hizmeti esnasında esas aldığı kredini notunuz düşecektir. Bu durumda da hiçbir banka size kredili ürün hizmeti sunmayacaktır. Yasal takip sürecinde; kara listeye girmeden hemen önce borcunuzun tamamını ödemeniz gerekmektedir arkadaşlar.

The post Hangi Durumlarda Yasal Takip Süreci Başlar? appeared first on .

]]>
https://www.kredivekredinotu.com/hangi-durumlarda-yasal-takip-sureci-baslar/feed/ 0
Banka Kara Liste Sorgulama https://www.kredivekredinotu.com/banka-kara-liste-sorgulama/ https://www.kredivekredinotu.com/banka-kara-liste-sorgulama/#respond Thu, 14 Sep 2017 11:52:37 +0000 https://www.kredivekredinotu.com/?p=1854 Bu yazımızda sizlere en fazla merak edilen banka kara liste sorgulama işlemi hakkında bilgiler vereceğiz. Bankalardan kullanılan krediler, kredi kartları ve hizmetler neticesinde bize de bazı sorumluluklar yüklenmektedir. Bu sorumluluğun en önemlisi de, bankalara olan geri ödemelerin zamanında ve eksiksiz olarak yapılmasıdır. Eğer ödemeler bu şekilde düzenli olarak yapılmazsa; kara listeye girme ihtimali söz konusu […]

The post Banka Kara Liste Sorgulama appeared first on .

]]>
Bu yazımızda sizlere en fazla merak edilen banka kara liste sorgulama işlemi hakkında bilgiler vereceğiz. Bankalardan kullanılan krediler, kredi kartları ve hizmetler neticesinde bize de bazı sorumluluklar yüklenmektedir. Bu sorumluluğun en önemlisi de, bankalara olan geri ödemelerin zamanında ve eksiksiz olarak yapılmasıdır. Eğer ödemeler bu şekilde düzenli olarak yapılmazsa; kara listeye girme ihtimali söz konusu olmaktadır. Bir borcu geciktirmekle hemen kara listeye girmezsiniz. Bunun da belli bir süresi ve prosedürü olmaktadır. Bazı olumsuz durumlar neticesinde; bankalara yapacağınız geri ödemelerde sorunlar yaşayabilirsiniz. Bankalar bu gecikmeleri doğal karşılar ve size gecikme gün sayısına göre faiz işlemi uygular. Ancak bu gecikmelerin de bir sınırı vardır. Bankaların kredili ürünlerini kullananlar için bu gecikme süresi 3 aya tekabül etmektedir. Bir şahsın ya da bir kurumun 90 gün borcu geciktirme süresi vardır. Bu süreyi aşan gecikmeler neticesinde; banka tahsil edemediği borcu, hukuki yollara başvurarak tahsil etmeye çalışır. Bu durumda da kara listeye girmiş olursunuz.

Avukata giden ve hukuki süreci başlatılan borçlar; Merkez Bankası’na bildirilir. Merkez Bankası da sizin sicilinizi kara listeye ekler. Kara listeye girerseniz; hiçbir şekilde, herhangi bir bankanın kredili ürünlerinden faydalanamazsınız. Örneğin X bankasından kredi çektiniz ve borcunuzu 90 günden fazla geciktirdiğiniz için yasal takip süreci başladı. Bunun neticesinde de kara listeye girdiniz. Bu durumda X bankasının yanı sıra, herhangi bir Y bankasından da kredili ürün talebinde bulunmazsınız. Kara listede olup olmadığınızı öğrenmek için; banka kara liste sorgulama işlemi yapmanız gerekmektedir. Bu şekilde sicilinizin temiz olup olmadığını öğrenerek, kredili ürün kullanımınıza devam edebilirsiniz.

Banka kara liste sorgulama işlemine; Merkez Bankası’nın sunmuş olduğu sistem sayesinde erişebilirsiniz. Banka tarafından tahsil edilemeyen borcunuz avukata verilmiş ise; kara listede adınız var demektir. Avukat borç için dava açtıysa ve size de konu ile ilgili tebligat geldiyse; otomatik olarak kara listede adınızın olduğunu anlayabilirsiniz. Bu noktada önemli olan borcun kısa sürede ödenmesidir. Aksi takdirde haciz-icra gibi yollara başvurarak banka sizden borcunu tahsil etmek isteyecektir

The post Banka Kara Liste Sorgulama appeared first on .

]]>
https://www.kredivekredinotu.com/banka-kara-liste-sorgulama/feed/ 0
Banka Kredi Sicili Sorgulama https://www.kredivekredinotu.com/banka-kredi-sicili-sorgulama/ https://www.kredivekredinotu.com/banka-kredi-sicili-sorgulama/#respond Mon, 11 Sep 2017 20:57:02 +0000 https://www.kredivekredinotu.com/?p=1823 Banka Kredi Sicili Sorgulama Merkez Bankası; bankaların müşterilerine ait olan bilgileri kayıt altında tutmaktadır. Bu şekilde bir bankaya başvuru yapıldığında; otomatik olarak o kişi hakkındaki bilgiler bankaya gönderilmektedir. Merkez Bankası aynı zamanda kredi notu adı verilen sistemde de müşterilerin bilgilerini kayıtlı tutmaktadır ve bankalara başvuru yapan kişilerin kredi notunu otomatik olarak ilgili bankaya yollamaktadır. Bankalar […]

The post Banka Kredi Sicili Sorgulama appeared first on .

]]>
Devamını Oku ... 52 (2) Devamını Oku ... 52 (4) 52 (5) 52 (6) 52 (7) 63 (12)

Banka Kredi Sicili Sorgulama

Merkez Bankası; bankaların müşterilerine ait olan bilgileri kayıt altında tutmaktadır. Bu şekilde bir bankaya başvuru yapıldığında; otomatik olarak o kişi hakkındaki bilgiler bankaya gönderilmektedir. Merkez Bankası aynı zamanda kredi notu adı verilen sistemde de müşterilerin bilgilerini kayıtlı tutmaktadır ve bankalara başvuru yapan kişilerin kredi notunu otomatik olarak ilgili bankaya yollamaktadır. Bankalar da bu nota göre, bir şahsa kredi verilip verilmeyeceği konusunda karar kılmaktadır. Eğer adınıza ait fatura borcunuz varsa ya da daha önce bankalardan kredili ürün hizmeti alıp, borcunuzu zamanında ve eksiksiz olarak geri yatırmadıysanız, doğal olarak bu durum kredi notunuzu etkileyecektir. Bu durumda da siciliniz kötü olur ve bankaların kredili ürün hizmetinden faydalanabilmeniz söz konusu dahi olamaz. Bankaların aynı zamanda borçlarını tahsil edememesi durumunda kara listeye girme ve icralık olma durumları da karşınıza çıkmaktadır. Kara listeye giren bir kişi; borcunun tamamını ödese dahi; 5 yıllık zamanaşımı süresini beklemek durumundadır. Borcun tamamının ödenmesi durumunda anında kara listeden çıkamazsanız. Banka kredi sicili sorgulama işlemi yapacak olan bir kişinin izlemesi gereken adımları bu yazımızda sizlere paylaşacağız. Bu şekilde siz de bankalarla olan ilişkilerinizi inceleyebilirsiniz.

Banka kredi sicili sorgulama işlemi için; Merkez Bankası’nın Ankara yerleşkesine iade taahhütlü ya da doğrudan yazışma yolu ile irtibat kurmak gerekmektedir. Banka müşterilerinin bu konuda yazışma için kullanacakları adres; Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası İdare Merkezi İstiklal Cad. No: 10 Ulus 061000 Ankara. Bu adrese dilekçe göndererek, banka kredi sicilinizi sorgulamanız mümkün olmaktadır. İnternet üzerinden dilekçe örneklerine baktıktan sonra, ilgili dilekçeyi oluşturarak, bu adrese yollayabilirsiniz. Kredi sicili öğrenmek isteyen yazışmanın yanı sıra; iade taahhüdü sayesinde de bunu öğrenebilirler.

Merkez Bankası’nın kara listesinde yer alan bir kişi, bankasının ihbarı ile birlikte bu listeye girmiş demektir. Yani herhangi bir bankadan hizmet aldıysanız ve geri ödemede sıkıntı yaşadıysanız; ilgili banka sizi Merkez Bankası’na ihbar eder ve bu şekilde kara listeye girmiş olursunuz. Kara listeye girenler; kendisini nasıl bir sürecin başladığını, banka kredi sicil sorgulama işlemi sayesinde öğrenebilir.

The post Banka Kredi Sicili Sorgulama appeared first on .

]]>
https://www.kredivekredinotu.com/banka-kredi-sicili-sorgulama/feed/ 0
Eşinizin Banka Borcu Sizin Kredi Notunuzu Etkiler Mi? https://www.kredivekredinotu.com/esinizin-banka-borcu-sizin-kredi-notunuzu-etkiler-mi/ https://www.kredivekredinotu.com/esinizin-banka-borcu-sizin-kredi-notunuzu-etkiler-mi/#respond Sun, 10 Sep 2017 00:02:32 +0000 https://www.kredivekredinotu.com/?p=1797   Eşinizin Banka Borcu Sizin Kredi Notunuzu Etkiler Mi? Herkes bankaların çeşitli isimler altında sunduğu kredili ürün hizmetinden faydalanma fırsatı bulmaktadır. Ancak bunun için tek bir şart vardır, bu şart da, Kredi Kayıt Bürosu tarafından belirlenen kredi notunun yüksek olmasıdır. Kredi notunun yüksek olması demek, gerek şahısların, gerekse de kurumların kolay bir biçimde bankaların kredili […]

The post Eşinizin Banka Borcu Sizin Kredi Notunuzu Etkiler Mi? appeared first on .

]]>
 

43 (1) 43 (2) 43 (3) 43 (4) 43 (5) 43 (7) 44 (1) 44 (2) Devamını Oku ... 44 (4) 44 (5) 52 (1) 52 (2) 52 (3) 52 (4) 52 (5) 52 (6) 25 (5)

Eşinizin Banka Borcu Sizin Kredi Notunuzu Etkiler Mi?
Herkes bankaların çeşitli isimler altında sunduğu kredili ürün hizmetinden faydalanma fırsatı bulmaktadır. Ancak bunun için tek bir şart vardır, bu şart da, Kredi Kayıt Bürosu tarafından belirlenen kredi notunun yüksek olmasıdır. Kredi notunun yüksek olması demek, gerek şahısların, gerekse de kurumların kolay bir biçimde bankaların kredili ürünlerinden faydalanması anlamına gelecektir. Herhangi bir kredili ürün hizmeti için kendisine başvuruda bulunan şahıs ve kurumlara bankalar; kredi notunu dikkate alarak cevap vermektedir. Kredi notu 1000’in altında ise bankaların genel olarak cevabı olumsuz olacaktır. Bu notun yüksek olması durumunda ise; bankalar size sıcak bakacak ve size olumlu cevap verme olasılıkları da artacaktır. Bankalar ve finans kuruluşları tarafından; gerek şahıslara, gerekse de kurumlara tanınan kredi, kredi kartı ve kredili mevduat hesabı hizmetlerinde, kredi notunun devreye girmesi; hem başvuruda bulunanları uzun süre bekletmiyor, hem de banka ve finans kuruluşlarının daha kolay bir biçimde karar vermesine olanak tanıyor. Kredi notu ile birlikte insanlar da kafalarına takılan birçok soruyu sormaya başladılar. Bunlardan bir tanesi de; eşinizin banka borcu sizin kredi notunuzu etkiler mi sorusu olmaktadır.
Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki; kredi notu bireysel olarak hesaplanan ve bankaların bireysel olarak dikkate aldıkları bir nottur. Şahsın geçmişini inceleyen ve daha önce bankalar ile nasıl ilişkiler kurduğunu ön plana çıkan kredi notu; sizin dışınızda kimseyi bağlamaz. Başkasının bir borcunun olması, aileden de olsa, sizin kredi notunu etkilemez. Ancak dikkat etmeniz gereken tek bir nokta bulunuyor. O da başkasına kefil olmamanızdır. Eğer birisine kefil olduysanız ve o kişi de borcunu öderken aksamalar yaşadıysa; bu kez sizin için de sorun açığa çıkacaktır. Eğer eşiniz bir bankanın kredili ürününden faydalanıyorsa ve siz de ona ödeme konusunda kefil olduysanız; onun ödemelerinde aksaklık yaşamamasına yardımcı olmalısınız. Zira ona kefil olduğunuz için bu durum sizi de etkileyecektir.
Kefil olmanız durumunda kredi notunuzu etkileyecek olan bu tutum; normalde size hiçbir etki yapmamaktadır.

The post Eşinizin Banka Borcu Sizin Kredi Notunuzu Etkiler Mi? appeared first on .

]]>
https://www.kredivekredinotu.com/esinizin-banka-borcu-sizin-kredi-notunuzu-etkiler-mi/feed/ 0
Başkasının Kredi Notunu Öğrenme https://www.kredivekredinotu.com/baskasinin-kredi-notunu-ogrenme/ https://www.kredivekredinotu.com/baskasinin-kredi-notunu-ogrenme/#respond Fri, 08 Sep 2017 07:50:07 +0000 https://www.kredivekredinotu.com/?p=1774 Başkasının Kredi Notunu Öğrenme Banka ya da finans kuruluşlarının sunduğu kredi, kredi kartı, kredili mevduat hesabı v.b. hizmetlerden faydalanma konusunda artık kredi notu devreye giriyor. Bu sayede ne başvuru yapanlar, ne de banka ya da finans kuruluşları ekstra işlemlerle uğraşıp vakit kaybetmek zorunda kalmıyorlar. Kredi Kayıt Bürosu tarafından hesaplanan ve bütün bankalara gönderilen kredi notu, […]

The post Başkasının Kredi Notunu Öğrenme appeared first on .

]]>
32 (1) 32 (2) 32 (3) 32 (4) Devamını Oku ... 25 (13) 25 (17) 25 (19) 25 (1) 25 (10) 25 (21) 25 (22) 25 (5) 25 (6)

Başkasının Kredi Notunu Öğrenme

Banka ya da finans kuruluşlarının sunduğu kredi, kredi kartı, kredili mevduat hesabı v.b. hizmetlerden faydalanma konusunda artık kredi notu devreye giriyor. Bu sayede ne başvuru yapanlar, ne de banka ya da finans kuruluşları ekstra işlemlerle uğraşıp vakit kaybetmek zorunda kalmıyorlar. Kredi Kayıt Bürosu tarafından hesaplanan ve bütün bankalara gönderilen kredi notu, gerek şahısların, gerekse de kurumların kredi, kredi kartı ya da kredili mevduat hesabı başvurularında karşılarına çıkıyor. Eğer bu not düşük ise; hiçbir banka ya da finans kuruluşu size bu konuda yardımcı olmuyor. 0 ila 1900 aralığında değişen kredi notu; kişinin daha önce bankalar ile kurduğu ilişkilerin bir nevi yansıması olarak karşısına çıkıyor. Eğer bankaya borcunuz var ise ya da bankaların daha önce kredili ürün hizmetlerinden faydalanıp, borcu geri ödeme konusunda sıkıntılar çektiyseniz; bu not da doğal olarak düşüyor ve bir dahaki başvurularda bankalar ya da finans kuruluşları size güvenmiyor. Eğer kredi notunuz 1000’in altında ise, işiniz bir hayli zorlaşıyor. Her halükarda kredi notunuzun 1000 ila 1900 aralığında olması gerekiyor. 1500 ila 1900 aralığında iseniz; kredili ürün hizmeti konusunda bir hayli şanslısınız demektir. Başkasının kredi notunu öğrenme konusuna gelecek olursak; bu konuda birçok soru sizlerden bize geliyor. Biz de bu yazımızda size bu konu ile alakalı bilgiler vereceğiz.

Başkasının kredi notunu öğrenme konusunda cep telefonuna ihtiyaç duyulmaktadır. Üstelik öğrenmek istediğiniz kişinin cep telefonu numarasının bir bankada kayıtlı olan bir numara olması gerekmektedir. Aksi halde başkasının kredi notu hakkında fikir sahibi olamazsınız. Aynı zamanda o kişinin cep telefonuna doğrulama kodu geleceği için de; o kişiden habersiz bir şekilde bu notu öğrenmeniz mümkün değildir. Eğer o kişinin izni ile bunu gerçekleştireceksiniz; kendi Findeks kredi notu sayfanıza giriş yapın. Üyeliğiniz yok ise önce üye olun, varsa TC kimlik numaranız ve şifre ile giriş yapın. Cep telefonunuza gelen kodu onaylayın. Ardınan ana sayfada sol üst tarafta yer alan sık kullanılanlar bölümüne girin ve Findeks kredi notuna tıklayın. Ardından diğer kişi kredi notu seçeneğini bulun ve TC kimlik numarasını girerek onaylayın. O kişin bankada kayıtlı cep telefonu numarasına gelen doğrulama kodunu girin ve bu şekilde sorgulama işlemini gerçekleştirin

The post Başkasının Kredi Notunu Öğrenme appeared first on .

]]>
https://www.kredivekredinotu.com/baskasinin-kredi-notunu-ogrenme/feed/ 0
Banka Kara Listesinden Nasıl Çıkılır? https://www.kredivekredinotu.com/banka-kredi-notu-nedir/ https://www.kredivekredinotu.com/banka-kredi-notu-nedir/#respond Fri, 18 Aug 2017 06:27:45 +0000 http://www.kredivekredinotu.com/?p=1368   Banka kredi notu; banka ya da finans kuruluşlarına kredi, kredi kartı ya da kredili mevduat hesabı başvurularında bulunacak olan insanların, nasıl bir yanıt alacaklarını belirlemektedir. Daha önce bankalar ile iyi ilişkiler kurduysanız, bu not yüksek olur ve bir sonraki başvurularınızda sıkıntı yaşamazsınız. Ancak bankalar ile geçmişte iyi ilişkileriniz olmadıysa, kredi notunuz da düşük olur […]

The post Banka Kara Listesinden Nasıl Çıkılır? appeared first on .

]]>
37 (1) 37 (2) 37 (3) 37 (4) 37 (5) 37 (6) 37 (7) 37 (8) 37 (9) 37 (10) 37 (11) 37 (12) 37 (13) 37 (14) 37 (15) 37 (16) 37 (17) 37 (18) 37 (19) 37 (20) 37 (21) 37 (22) 37 (23) 37 (24) 37 (25) 37 (26) 37 (27) 37 (28) 37 (29) 37 (30) 37 (31) 37 (32) 37 (33) 37 (34) 37 (35) 37 (36) 37 (37) 37 (39) 37 (40) 37 (41) 37 (42) 37 (43) 37 (44) 37 (45) 37 (47) 37 (48) 37 (49) 37 (50) 37 (51) 37 (52) 37 (53) 37 (54) 37 (55) 37 (56) 37 (57) 37 (58) 37 (59) 37 (60) 37 (62) 37 (63) 37 (64) 37 (65) 37 (66) 37 (67) 37 (68) 37 (69) 37 (70) 37 (71) 37 (72)

 

Banka kredi notu; banka ya da finans kuruluşlarına kredi, kredi kartı ya da kredili mevduat hesabı başvurularında bulunacak olan insanların, nasıl bir yanıt alacaklarını belirlemektedir. Daha önce bankalar ile iyi ilişkiler kurduysanız, bu not yüksek olur ve bir sonraki başvurularınızda sıkıntı yaşamazsınız. Ancak bankalar ile geçmişte iyi ilişkileriniz olmadıysa, kredi notunuz da düşük olur ve banka ya da finans kuruluşlarından kredi, kredi kartı ve kredili mevduat hesabı konusunda hizmet alamazsınız. Merkez Bankası tarafından belirlenen ve bütün bankalara özel olarak gönderilen bu not bankalara başvuruda bulunulduğu zaman, bankaların direkt olarak incelediği bir nottur. İnsanlar da bankalara kredili ürün başvurusunda bulunmadan önce, bu notu dikkate alırlar ve bu nota göre hareket ederler. Eğer notları yüksek ise, başvurulu daha sağlıklı bir biçimde gerçekleşir. Ancak bu not düşük ve riskli grupta yer alıyor ise, bankalara yapılacak olan kredili ürün başvuruları da sonuçsuz kalacaktır. Bu yüzden insanların öncelikle kredi notunu dikkate almaları ve bu nota baktıktan sonra bankalara başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Özellikle son zamanlarda, kredi notunun ne olduğunu bilmeyenler tarafından; banka kredi notu nedir şeklinde sorular geliyor. Bu notun sizin bir nevi CV’niz olduğunu düşünün. Örneğin daha önce bir banka ya da finans kuruluşundan kredili ürün hizmeti aldınız ve geri ödemesinde sıkıntılar yaşadınız. Geri ödemesini aksattığınız için bankaların size olan güveni azalır ve bu yüzden de banka kredi notunuz düşer. Tersi durumda ise, ödemelerinizi zamanında ve eksiksiz olarak gerçekleştirdiyseniz; kredi notunuz yüksek olur ve bir sonraki başvuruda da bu notun yüksek olması bir hayli işinize yarar.

Banka kredi notu; Merkez Bankası tarafından ortak bir havuzda saklı tutulan bir nottur. Herkesin daha önce bankalar ile kurduğu ilişkiler değerlendirilir ve buna göre insanlara kredi notu verilir. Bu not ileride bir bankadan ya da finans kuruluşundan, kredi, kredi kartı ya da kredili mevduat hesabı hizmeti almak isteyen insanların karşılarına çıkar ve bankalar bu nota göre karar verir.

The post Banka Kara Listesinden Nasıl Çıkılır? appeared first on .

]]>
https://www.kredivekredinotu.com/banka-kredi-notu-nedir/feed/ 0
Banka Kredi Notu Nasıl Yükseltilir? https://www.kredivekredinotu.com/banka-kredi-notu-nasil-yukseltilir/ https://www.kredivekredinotu.com/banka-kredi-notu-nasil-yukseltilir/#respond Sat, 15 Jul 2017 09:47:30 +0000 http://www.kredivekredinotu.com/?p=1104 Banka Kredi Notu Nasıl Yükseltilir? Bankaların kredili ürünlerinden faydalanma konusunda ön plana çıkan kredi notu, kişinin bir anlamda CV’sini göstermektedir. Bankalarla daha önce yaşadığınız ilişkileri ele alarak hesaplanan kredi notu; Merkez Bankası ve Kredi Kayıt Bürosu’nun özel bir sistemi ile hesap edilmektedir. Yapılan hesaba göre kredi başvurusunda bulunacak olan kişilerin bilgileri bankalara gönderilmektedir ve bankalar […]

The post Banka Kredi Notu Nasıl Yükseltilir? appeared first on .

]]>
Banka Kredi Notu Nasıl Yükseltilir (1) Banka Kredi Notu Nasıl Yükseltilir (2) Banka Kredi Notu Nasıl Yükseltilir (3) Banka Kredi Notu Nasıl Yükseltilir (4) Banka Kredi Notu Nasıl Yükseltilir (5) Banka Kredi Notu Nasıl Yükseltilir (6) Banka Kredi Notu Nasıl Yükseltilir (7) Banka Kredi Notu Nasıl Yükseltilir (8) Banka Kredi Notu Nasıl Yükseltilir (9) Banka Kredi Notu Nasıl Yükseltilir (10) Banka Kredi Notu Nasıl Yükseltilir (11) Banka Kredi Notu Nasıl Yükseltilir (12) Banka Kredi Notu Nasıl Yükseltilir (13) Banka Kredi Notu Nasıl Yükseltilir (14) Banka Kredi Notu Nasıl Yükseltilir (15) Banka Kredi Notu Nasıl Yükseltilir (16) Banka Kredi Notu Nasıl Yükseltilir (17) Banka Kredi Notu Nasıl Yükseltilir (18) Banka Kredi Notu Nasıl Yükseltilir (19) Banka Kredi Notu Nasıl Yükseltilir (20) Banka Kredi Notu Nasıl Yükseltilir (21) Banka Kredi Notu Nasıl Yükseltilir (22) Banka Kredi Notu Nasıl Yükseltilir (23) Banka Kredi Notu Nasıl Yükseltilir (24) Banka Kredi Notu Nasıl Yükseltilir (25) Banka Kredi Notu Nasıl Yükseltilir (26) Banka Kredi Notu Nasıl Yükseltilir (27) Banka Kredi Notu Nasıl Yükseltilir (28) Banka Kredi Notu Nasıl Yükseltilir (29) Banka Kredi Notu Nasıl Yükseltilir (30) Banka Kredi Notu Nasıl Yükseltilir (31) Banka Kredi Notu Nasıl Yükseltilir (32) Banka Kredi Notu Nasıl Yükseltilir (33) Banka Kredi Notu Nasıl Yükseltilir (34) Banka Kredi Notu Nasıl Yükseltilir (35) Banka Kredi Notu Nasıl Yükseltilir (36) Banka Kredi Notu Nasıl Yükseltilir (37) Banka Kredi Notu Nasıl Yükseltilir (38) Banka Kredi Notu Nasıl Yükseltilir (39) Banka Kredi Notu Nasıl Yükseltilir (40) Banka Kredi Notu Nasıl Yükseltilir (41) Banka Kredi Notu Nasıl Yükseltilir (42) Banka Kredi Notu Nasıl Yükseltilir (43) Banka Kredi Notu Nasıl Yükseltilir (44) Banka Kredi Notu Nasıl Yükseltilir (45) Banka Kredi Notu Nasıl Yükseltilir (46) Banka Kredi Notu Nasıl Yükseltilir (47) Banka Kredi Notu Nasıl Yükseltilir (48) Banka Kredi Notu Nasıl Yükseltilir (49) tek 14595781_1424341214261413_2208521763314137632_n 14680803_1428123447216523_851786289146972431_o 14681768_1431341490228052_1594247671204610275_n 14712525_1434823749879826_1723844400310311901_o 14859741_1445163502179184_2122155675767192396_o 14876664_1447792191916315_3777171027547152184_o 14919004_1454219684606899_5798890984484454528_o 14937324_1448716181823916_5723351821780513505_n 14947503_1449140281781506_7497646880721604503_n 15095552_1477098505652350_7921094265587809261_n 15219533_1476567949038739_8892350937378075083_n Temelin Babasi 1013298_10152527747679251_805336064_n 1013442_397313453702461_65638067_n 1013461_391609160939557_901330391_n 1013465_10152033722699251_1372010867_n 1013482_664568133643657_6133677547167815208_n 1013523_10152042231359251_1927261493_n 1013540_391908047576335_398345805_n 1013573_10152080243664251_753091892_n 1013579_10152088877809251_204551227_n

Banka Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Bankaların kredili ürünlerinden faydalanma konusunda ön plana çıkan kredi notu, kişinin bir anlamda CV’sini göstermektedir. Bankalarla daha önce yaşadığınız ilişkileri ele alarak hesaplanan kredi notu; Merkez Bankası ve Kredi Kayıt Bürosu’nun özel bir sistemi ile hesap edilmektedir. Yapılan hesaba göre kredi başvurusunda bulunacak olan kişilerin bilgileri bankalara gönderilmektedir ve bankalar da bu notu dikkate alarak, başvuru yapan şahıs ya da kurumun krediye uygun olup olmadığını belirlemektedir. Eğer bankalar ile daha önce bir ilişkiniz olmadıysa da yine kredi notunuz yüksek olmayacaktır. Kötü ilişki içerisinde bulunduysanız; bir bankaya kredi, kredi kartı ya da kredili mevduat hesabı gibi hizmetler için yapacağınız başvurular da sonuçsuz kalacaktır. Bu noktada önce kredi notunu yükseltmek ve daha sonra başvuruda bulunmak gerekmektedir. Zira ancak bu şekilde yapacağınız kredi, kredi kartı ve kredili mevduat hesabı gibi hizmet başvurularında olumlu sonuç alabilirsiniz. Banka kredi notu nasıl yükseltilir başlıklı yazımızda; size kredi notunu yükseltme yollarından bahsedeceğiz.

Banka kredi notu nasıl yükseltilir diye soranlar için öncelikle hiçbir bankaya bir borcunuzun olmaması gerektiğini hatırlatmak isteriz. Bunun yanı sıra; daha önce üzerinize kayıtlı olan faturalarda da yine borcunuzun olmaması lazım. Aynı zamanda bankalar ile daha önce bir ilişki kurmuş olmanız ve bu ilişkinin de iyi bir şekilde sonuçlanması gerekmektedir. Ancak bu şekilde kredi notunuz yüksek olur. Diyelim ki bu saydıklarımıza uygun bir davranış sergilemediniz ve bu yüzden kredi notunuz düştü, bunu yükseltmek için de ilk önce varsa bütün borçlarınızı kapatmalısınız. Ardından da düşük limitli bir kredi kartı kullanımı ile bu notu yükseltme işlemine başlayabilirsiniz. Bu noktada herhangi bir bankadan, düşük limitli bir kredi kartı talep etmeniz gerekmektedir. Ardından bu kart üzerinden ödeme yapmanız ve düzenli olarak kartın dönem borcunu ödemeniz gerekiyor. Zamanla kredi notunuz yükselmeye başladıkça daha limiti yüksek bir kredi kartı kullanabilir ve düşük bir kredi çekerek bu notu daha da ileri bir seviyeye çekebilirsiniz.

Kredi notu; bankalara yapacağınız kredili ürün başvurusunda ciddi bir rol oynamaktadır.

The post Banka Kredi Notu Nasıl Yükseltilir? appeared first on .

]]>
https://www.kredivekredinotu.com/banka-kredi-notu-nasil-yukseltilir/feed/ 0
Kredi Notu Yükseltme Yolları https://www.kredivekredinotu.com/kredi-notu-yukseltme-yollari/ https://www.kredivekredinotu.com/kredi-notu-yukseltme-yollari/#respond Wed, 05 Jul 2017 09:40:29 +0000 http://www.kredivekredinotu.com/?p=833   Kredi Notu Yükseltme Yolları Bankaların kredili ürünlerinden faydalanabilmeniz için öncelikle kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir. Zira artık bankalar ortak bir sistem sayesinde kişilerin kredili ürün hizmetinden faydalanıp, faydalanamayacaklarını belirlemektedir. Kredi notu adı verilen bu sistemde; şahısların ve kurumların kredi çekmeye uygun olup olmadıkları saptanmaktadır. Kredi notunun yüksek olması; kredi başvurusunun onaylanması ve kredi çekme […]

The post Kredi Notu Yükseltme Yolları appeared first on .

]]>
33 (1) 33 (2) 33 (5) 33 (6) 33 (7) 33 (8) 33 (9) 33 (10) 33 (11) 33 (13) 33 (14) 33 (15) 33 (16) 33 (17) 33 (18) 33 (19) 33 (20) 33 (21) 33 (22) 33 (23) 33 (24) 33 (25) 33 (26) 33 (27) 33 (28) 33 (29) 33 (30) 33 (2)

 

Kredi Notu Yükseltme Yolları

Bankaların kredili ürünlerinden faydalanabilmeniz için öncelikle kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir. Zira artık bankalar ortak bir sistem sayesinde kişilerin kredili ürün hizmetinden faydalanıp, faydalanamayacaklarını belirlemektedir. Kredi notu adı verilen bu sistemde; şahısların ve kurumların kredi çekmeye uygun olup olmadıkları saptanmaktadır. Kredi notunun yüksek olması; kredi başvurusunun onaylanması ve kredi çekme miktarının yükselmesi ile doğru orantılı olmaktadır. Eğer kredi notunuz düşük ise; bankalardan kredi çekme, kredi kartı alma ya da başka kredili ürünlerden faydalanma konusunda büyük bir zorluk ile karşı karşıya kalmış olursunuz. Bu yüzden öncelikle kredi notunuzu kontrol etmeli ve daha sonra uygunsa başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Eğer ki kredi notunuz düşük ise; başvurunuzun olumsuz sonuçlanma ihtimali yüksek olacağından; kredi notu yükseltme yolları ile bu notu arttırmanız gerekmektedir. Bu noktada izlemeniz gereken farklı adımlar yer almaktadır. Öncelikle kredi notunun yükseltilmesinde en büyük etken; bir bankanın kredili ürününden faydalanmak olacaktır. Tavsiyemiz; düşük miktarda bir kredi çekerek ya da düşük limiti bulunan bir kredi kartı alarak, düzenli olarak bankaya geri ödemesini yapmanızdır. Bu şekilde zamanla kredi notunuz yükselmeye başlayacaktır ve başvuruda bulunacağınız kredili ürün hizmetinden faydalanmanız da kolay bir hale gelecektir.

Kredi notu yükseltme yolları arasında; kredi kartı kullanımı en yaygın olarak kullanılan yöntemdir. Birçok kişi; istediği kredi miktarını çekebileceği bir kredi notuna sahip olmadığı için; öncesinde düşük limitli bir kredi kartı almakta ve bu kartın aydan aya dönem borcunu zamanında yatırmaktadır. Bu şekilde bir süre kredi kartını kullandıktan sonra; bankalardan limit artırım talebi gelir ve limit artırımından sonra da aynı düzende geri ödemeleri yaparsanız; kredi notunuz zamanla yükselecektir.

Kredi notu yükseltme yolları ile kredi çekmeye uygun olmayan notunuzu yukarıya çekmeniz mümkün olacaktır. Bu şekilde istediğiniz kredi miktarını rahatlıkla çekebilir ve bankaların kredili ürünlerinden faydalanma olasılığını da arttırabilirsiniz.

The post Kredi Notu Yükseltme Yolları appeared first on .

]]>
https://www.kredivekredinotu.com/kredi-notu-yukseltme-yollari/feed/ 0