Findeks Kredi Notu Sorgulama

Findeks Kredi Notu Sorgulama
13 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 209 kez okundu.

Findeks Kredi Notu Sorgulama

Findeks kredi notu sorgulama işlemi sayesinde kredi notunuz hakkında anında fikir sahibi olacaksınız. Findeks.com üzerinden yapacağınız üyelik işlemi ile birlikte, bankalardaki siciliniz de puan olarak karşınıza çıkmış olacak. TC kimlik numaranız ile kayıt olacağınız bu sistem, size kredi notunuzu sunacaktır. Kredi notunuzu öğrendikten sonra da, gerek kredi çekmek için, gerekse de kredi kartı başvurusunda bulunmak için; daha sağlıklı bir biçimde hareket edebileceksiniz. Artık bankalara gitmenize gerek kalmadan, oturduğunuz yerden, internet üzerinden kredi notunuzu sorgulayabileceksiniz. Daha sonra kredi notunuza göre çekebileceğiniz kredi miktarı hakkında da fikir sahibi olacaksınız. Bu sayede bankalara gittiğiniz zaman onların size ne kadar kredi verebileceklerini de bileceksiniz.

Findeks kredi notu sorgulama işlemi yapmadan önce, bu sisteme TC kimlik numaranız ile kayıt olmanız gerekmektedir. Bankaların sizi nasıl gördüğünün bir göstergesi olan Findeks; gerek şahısların, gerekse de kurumsal firmaların kredi notu öğrenmesine yardımcı olmaktadır. Bankalarda kayıt olan TC kimlik numaranız ve telefon bilgilerinizle basit bir biçimde bu sisteme kayıt olduktan sonra, kredi notunuzu öğrenebileceksiniz. Bankalarla olan ilişkilerinizin size rapor olarak sunulduğu bu sistemde; kredi notunuz yüksek ise, kredi başvurunuzu da daha sağlıklı bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun için önceden çektiğiniz bir kredi varsa, geri ödemesini zamanında ve eksiksiz olarak yapmış olmanız gerekmektedir. Aynı zamanda kredi kartı kullanıyorsanız, dönem borcunu zamanında ve eksiksiz olarak yatırmanız lazımdır. Bunun yanı sıra üzerinize kayıtlı olan faturaların da zamanında ödenmiş olması gerekiyor. Ancak bu şekilde kredi notunuz yüksek olacaktır, aksi halde kredi notunuz düşük olur ve istediğiniz krediyi çekemeyebilirsiniz.

Findeks kredi notu sorgulama işlemi ile birçok insan ve birçok şirket, kredi notu hakkında fikir sahibi oluyor. Aynı zamanda bu sistem sayesinde az çok ne kadarlık bir kredi başvurusunda bulunacağı konusunda da bilgi ediniyor. Bu şekilde bankalara kredi başvurusunda bulunmadan önce, daha mantıklı bir şekilde hareket edebiliyor. Findeks sistemi ile birlikte artık bankalara teker teker gitmeye gerek kalmadan, kredi notu öğrenme işlemi gerçekleştiriliyor.

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git