Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar

Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar

Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar

Bankaya olan borçlarını geciktirdiği ve bütün uyarılara rağmen borcunun tamamını ödemediği için birçok kişi kara listeye giriyor. Bu durumda da bankaların kredili ürünlerinden faydalanmak mümkün olmuyor. Herhangi bir bankadan kredi çekip, zamanında taksitlerini ödemezseniz; bankadan size öncelikle bir uyarı gelir ve farklı bir taksitlendirme yolu bulunur. Eğer bu taksitlendirmeye de uymaz ve 90 günden fazla borcunuzu aksatırsanız, o zaman bankalar hukuki yollarla başvurarak sizden borcunuzun tamamını ödemenizi talep ederler. Bu ödemeye faizler de dahil olacaktır. 1 hafta kadar tanınan sürede borcunuzun tamamını ödemezseniz; bu durumda banka kara listesine sizin adınızı alacaktır. Merkez Bankası’nın veri tabanında kayıtlı olan bu sistem; hiçbir bankadan, kredili ürün hizmeti almamanıza neden olacaktır. Kara listeden çıkmak için ise; izlemeniz gereken birçok adım vardır. Öncelikle borcunuzun tamamını ödemeniz ve geçmiş döneme ait bir borç bırakmamanız gerekiyor. Ardından Merkez Bankası; son ödeme tarihini milat olarak kabul ediyor ve bu tarihten itibaren 5 yıl boyunca adınızı kara listede kayıtlı tutuyor. 5 yıl geçtikten sonra; kara listeden adınız siliniyor ve daha sonra kredili ürünlerden faydalanmaya başlıyorsunuz. Eğer kara listede adınız var ise; kredili ürünlerin hiçbirinden faydalanmanız mümkün olmayacaktır. Birçok kişi tarafından kara listedekilere kredi veren bankalar şeklinde arama yapılsa da; böyle bir banka bulunmamaktadır. Eğer kara listede adınız var ise; hiçbir şekilde bir kredi çekmeniz mümkün değildir.

Kara listedekilere kredi veren bankalar olmaması; insanların bu süreçte nakit ihtiyacını karşılayamamalarına neden olmaktadır. Bu yüzden ne yapıp edip, kara listeye adınızın düşmemesini sağlayın. Borçlarınızı aksatmadan zamanında ödeyin ve bankalardan size yapılan uyarılara mutlaka dikkat edin. Kara listede adınız yer alırken hiçbir banka size kredi vermeyecek ve bunun yanı sıra kredi notunuz da dibe vuracaktır. Bu durumda da kara listeden çıkınca kredi çekmeniz de kolay olmayacaktır.

Banka kara listedekilere kredi veren banka olmaması; herhangi bir nedenle nakde ihtiyaç duyan insanların zor durumda kalmasına neden olmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ