Kırmızı Kalem Yiyen Kişiye Kredi Çıkar Mı?

Kırmızı Kalem Yiyen Kişiye Kredi Çıkar Mı?

Kırmızı Kalem Yiyen Kişiye Kredi Çıkar Mı?

Bankalar, insanların çeşitli ihtiyaçları için onlara kredili ürünler sunmaktadır. Belirli şartları sağlayan ve kredi notu yüksek olan şahıslar ya da kurumlar; bankaların sunduğu kredili ürünlerden faydalanabilmektedirler. Ancak bankalar verdikleri bu hizmetin karşılığında; geri ödemenin de zamanında ve eksiksiz olarak yapılmasını isterler. Taksitlendirme ile geri ödemeyi sizden talep eden bankalar; bazı durumlarda size müsemma gösterebilir ve çeşitli nedenlerden dolayı borcunuzu ödeyemediğiniz için size farklı bir taksitlendirme imkanı sunarlar. Ancak bu iyi niyetin suistimal edilmesi; bankalar tarafından hoş karşılanmaz ve 90 günü aşan borçlar için bankalar hukuki yollara başvururlar. Hukuki yollarla da sizden bu ücreti alamazlarsa, bu kez kırmızı kalem yemiş olursunuz ve neticesinde de hiçbir bankanın kredili ürününden faydalanamazsınız. Yalnızca borcunuzun olduğu banka değil; diğer bütün bankalar da size kredili ürün hizmeti sunmaz. Merkez Bankası’nın veri tabanında yer alan bilgiler neticesinde; bütün bankalar sizin kırmızı kalem yediğinizden haberdar olur ve bu durumda kredi başvurularınız sonuçsuz kalacaktır. Kırmızı kalem yiyen kişiye kredi çıkar mı sorusuna dönecek olursak; böyle bir durum tabi ki söz konusu olmamaktadır. Ödemediği borçlar nedeni ile bankalardan kırmızı kalem yiyen bir kişinin; başka bir başkadan kredi talep etmesi sonuçsuz kalacaktır. Kırmızı kalem yemiş olan bir şahısa ya da kuruma; hiçbir banka kredi vermez.

Kırmızı kalem yiyen kişiye kredi çıkmayacağı için; bu yönde başvuruda bulunanların talepleri de sonuçsuz kalacaktır. Bu yüzden daha önce almış olduğunuz kredili ürün hizmetinin geri ödemesini aksatmadan ve zamanında yapmanız gerekmektedir. Kırmızı kalem yememek adına; bankaların size yaptıkları uyarıya kulak vermeniz lazımdır. Zira kırmızı kalem yedikten sonra; bunun pozitif yönde seyretmesi pek de kolay olmayacaktır.

Kırmızı kalem yiyen kişinin bu durumdan kurtulması için; öncelikle geçmiş dönemlere ait borçlarının tamamını ödemesi gerekiyor. Ardından belli bir süre zarfında beklemesi ve Merkez Bankası tarafından aklanması da lazım. Ancak bu şekilde daha sonra kredi notunu yükseltip kredi talebinde bulunabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ