Kırmızı Kalem Yiyene Kredi Veren Bankalar

Kırmızı Kalem Yiyene Kredi Veren Bankalar
14 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 179 kez okundu.

Kırmızı Kalem Yiyene Kredi Veren Bankalar

Gerek şahıslar, gerekse de kurumlar; dönem dönem bankaların kredili ürünlerinden faydalanmaktadırlar. Bu gibi ürünlerden faydalanmak isteyenlerin; geri ödemeyi de zamanında ve eksiksiz olarak yapmaları gerekmektedir. Aksi halde bu durum sicilinize kötü bir şekilde yansır. Bazı durumlarda ödemelerinde gecikme yaşayanlar için bankalar müsemma göstermekte ve taksit imkanı yaparak ödemelerin geri yapılmasını amaçlamaktadır. Ancak bu durum sürekli baş gösterirse ve yine de ödeme zamanında yapılmazsa; bankalar bu kez hukuki yollarla alacaklarını temin etmeye çalışırlar. Avukata giden borçlar da; kişinin siciline olumsuz yönde yansır. Aynı zamanda kırmızı kalem yeme ihtimali de söz konusu olmaktadır. Kırmızı kalem yedikten sonra da; bir daha bir bankanın kredili ürününden faydalanılması söz konusu olmamaktadır. Kırmızı kalem yiyenlerin başvuruları ret cevabı aldığı için; bu konuda kırmızı kalem yiyene kredi veren bankalar şeklinde aramalar sıklıkla yapılmaya başlandı. Biz de bu konuya bir açıklık getirelim ve insanları bilinçlendirelim istedik.

Öncelikle size kırmızı kalem niye yenir onun cevabını vererek başlayalım isterseniz. Bankaların kredili ürünlerinden faydalandınız ve geri ödemeleri zamanında yapmadınız. Bu durumda kredi notunuz negatif yönde etkilenemeye başlar ve ödemelerinize de faiz işlemi uygulanır. Bankalar 90 güne kadar size farklı yöntemler sunar ve bu şekilde sizi de mağdur etmemeye çalışır. Ancak 90 günden sonra hala borçlarda gecikme var ise; bankalar daha büyük yaptırımlar uygulamaya başlarlar. Avukata başvuran bankalar; hukuki yollarla borçlarını sizden temin etmeye çalışırlar. 1 haftalık sürede borcunuzun tamamının ödenmesi talep edilir. Eğer bu süre zarfında borcunuzun tamamını ödemezseniz; kırmızı kalem yemekten kurtulamazsınız. Bu süreçte borçları yeniden taksitlendirmeniz gibi bir durum da söz konusu değildir. Kırmızı kalem yemek; bankaların kredili ürünlerden faydalanamayacağınız anlamına gelmektedir. Zira kredi notunuz düşeceği için; yapacağınız başvurular da sonuçsuz kalacaktır. Kırmızı kalem yiyene kredi veren banka bulunmamaktadır. Her ne kadar kulaktan dolma fikirler ortaya atılsa da; kırmızı kelam yediyseniz, hiçbir bankanın herhangi bir kredili ürününden faydalanmanız söz konusu değildir.

Kırmızı kalem yiyene kredi veren bankalar olmaması; sicilinizi temiz tutmanız gerektiği konusunda size bir uyarıdır. O yüzden geri ödemelerinizi aksatmadan yapmanız gerekmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git