Kredi alabilmek İçin Kredi Notum Kaç Olmalıdır?

Kredi alabilmek İçin Kredi Notum Kaç Olmalıdır?
16 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 213 kez okundu.

Kredi alabilmek İçin Kredi Notum Kaç Olmalıdır?

Bankalar artık her türlü ihtiyacınız için size kredili ürün hizmeti sunuyor. Ancak bunu her önüne gelene vermiyorlar ve kişiden kişiye göre rakam da değişebiliyor. Bu noktada da; kredi notu baz alınarak hareket ediliyor. Kredi notunun yüksek olması; hem başvurunun onaylanması anlamında, hem de kredi miktarının yüksek olması açısından önemli bir etken olmaktadır. Kredi notu düşük olan kişilerin ise; çekebilecekleri miktar azalıyor ve başvurularının onaylanması ihtimali düşüyor. Bu yüzden daha önce bankalar ile iyi ilişkiler kurmuş olmanız, riskli yaş grubunda olmamanız, gelirinizin iyi olması, mesleğinizin ve çalışma sürenizin da kredi notunun yüksek olmasına uygun olması gerekmektedir. Bu durumda kredini notunuz yüksek olur ve kredili ürünlerden faydalanma olasılığınız da doğal olarak artar. Son dönemde kredi alabilmek için kredi notum kaç olmalıdır şeklinde sorular geliyor arkadaşlar. Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki; burada çekmek istediğiniz kredi miktarı da önemlidir. Zira 10.000 TL’lik kredi ile 100.000 TL’lik kredinin kredi notu aynı değildir. Bu yüzden kredi notunuz ne kadar yüksek olursa; çekebileceğiniz kredi miktarı da o oranda yüksek olacaktır.

Kredi alabilmek için kredi notum kaç olmalıdır diye merak edenler için biraz daha bilgi verelim. 0 ila 1900 arasında değişen kredi notunun mutlaka 1000 ve üzerinde olması gerekiyor. 1000 ila 1900 arasında bir kredi notuna sahipseniz, kredi çekme olasılığınız da yüksek olacaktır. En yüksek değer burada 1900 olduğu için; bu nota ne kadar yakın olursanız; sizin lehinize bir durum söz konusu olacaktır. Bankalar kredi notu yüksek olan kişilere karşı aşırı güven duyarlar ve bu durumda verecekleri kredi miktarı da yüksek olur. 1000 ila 1500 aralığındaki kişiler; kredi çekme konusunda sıkıntı yaşayabilirler. Bu yüzden notun 1500 ve üzerinde olması her zaman için iyidir.

Kredi çekebilmek için kredi notum kaç olmalıdır diye soranlara; 1500 ve üzeri notun avantaj sağlayacağını getirmek isteriz. Ancak her halükarda bu notun 1000’nin altında olmaması gerekmektedir.

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git