Kredi Notumu Nasıl Öğrenirim?

Kredi Notumu Nasıl Öğrenirim?
11 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 430 kez okundu.

Kredi Notumu Nasıl Öğrenirim?

Bankalara kredi, kredi kartı ya da kredili mevduat hesabı başvurusu yapacak olan kişiler; kredi notu ile karşı karşıya geliyorlar. Bunun neticesinde de birçok insan, kredi notumu nasıl öğrenirim sorusu soruyor. Kredinizin onaylanması, kredi kartının onaylanması gibi konularda fikir sahibi olmanız için size sunulan kredi notu; Kredi Kayıt Bürosu’nun gerçekleştirdiği bir sistem olmaktadır. Kredi notunuzu öğrenmek için izleyebileceğiniz birkaç yöntemden bir tanesi olan bu sistem; ücretli bir işlemi gerektirmektedir. Kredi notunuzu öğrenmek için seçeceğiniz yöntemi size sunan kuruluşa belli bir rakam ödeyerek, kredi notunuzu kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Kredi notunuzu öğrenmeniz için; TC kimlik numarasına da ihtiyacınız olacaktır. KKB; gerek şahısların kendi kredi notunu öğrenmelerine, gerekse de bankaların kredi başvurusunda bulunan kişinin kredi notunu öğrenmesine yardımcı olmaktadır. Kredi notunuzu KKB ile öğrenmek için öncelikte bu kumrun resmi web sitesine giriş yapmanız gerekmektedir. Açılan sayfada 2 farklı seçenek karşınıza çıkacaktır. Birincisi bireysel yolla hesap açma, ikincisi de kurumsal yolla hesap açma türüdür.

Kredi notumu nasıl öğrenirim diye merak ediyorsanız; KKB resmi sitesinden üye olmanız ve belli bir ücret ödeyerek bu hizmeti almanız mümkün olacaktır. Hesabınızı bireysel ya da kurumsal olarak oluşturduktan sonra, sisteme dahil edilmiş olacaksınız. Sistemden istediğiniz zaman kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Kredi notunuzu KKB ile öğrenebileceğiniz gibi, bankalar aracılığıyla da öğrenebilirsiniz. Kredi sorgulama işlemini müşterilerine sunan bankalar sayesinde, hızlı bir biçimde kredi notunuz hakkında bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Kredi notumu nasıl öğrenirim diye soranlar için hizmet veren bankalar; kredi notunu kolay ve pratik bir biçimde öğrenme fırsatı sunuyor. Bankalar üzerinden kredi notunuzu öğrenmek için; ister internet bankacılığını, isterseniz de ilgili bankanın herhangi bir şubesini kullanabilirsiniz. Bankanın herhangi bir şubesinden kredi notunuzu öğrenmeniz için; konu ile alakalı bir dilekçe yazmanız gerekmektedir. Bu şekilde bankaya, kredi notunuzu öğrenmek istediğinizi bildirmiş olacaksınız. İnternet bankacılığı ile kredi notunuzu öğrenmek için ise; menülerden kredi notu raporunuza ulaşabilirsiniz. Bu işlem için bankalardan 5 TL gibi bir ücret talep edilmektedir.

 

 

Kredi Notumu Nasıl Öğrenirim? Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. nami kaya diyor ki:

    iyi birsey

Sayfa başına git