Kredim Neden Onaylanmıyor?

Kredim Neden Onaylanmıyor?
14 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 170 kez okundu.

Kredim Neden Onaylanmıyor?

Bankalar; gerek şahıslara, gerekse de kurumlara, çeşitli ihtiyaçları için kredi imkanı sunmaktadırlar. Bankalara çeşitli ihtiyaçları için kredi, kredi kartı ya da kredili mevduat hesabı başvurusunda 18 yaşını doldurmuş olan herkes bulunabilir. Ancak herkesin başvurusunun onaylanması gibi bir durum söz konusu değildir. Bunun için öncelikle belirli şartların sağlanması gerekmektedir. Eskiden bankalar birçok farklı prosedürü uygularken; artık kredi notu sistemi ile birlikte, başvuru yapanlar içerisinden hangi kişilere onay verecekleri konusunda daha hızlı bir şekilde karar veriyorlar. Kredi notunun yüksek olması; başvurularının olumlu sonuçlanma ihtimalini de arttırıyor. Tabi başvuru yapılacak olan rakam da bu noktada önem arz ediyor. Kredi notu yüksek olsa dahi; kişinin istediği rakam daha yüksek ise yine onaylanmama durumu söz konusu olabiliyor. Özellikle birçok kişi tarafından, “kredim neden onaylanmıyor acaba?” sorusu geliyor. İnsanlar bankaların sunduğu kredili hizmetlerden haberdar olur olmaz; direkt sanki onaylanacakmış gibi bilinçsiz bir şekilde hareket edip, başvuruda bulunuyorlar. Akabinde de ret yanıtı geliyor ve şaşkına uğruyorlar. Başvuruda bulunacak olanların; öncelikle belirli şartları sağlayıp sağlamadıklarına bakmaları gerekiyor. Özellikle kredi notunun yüksek olması bu noktada büyük bir önem arz ediyor.

Kredi notunun düşük olması; kredinin onaylanmaması durumunu ortaya çıkarıyor. Eğer daha önce üzerinize kayıtlı olan elektrik, su ya da telefon faturalarında gecikme varsa, kredi kartınızla alakalı bir sorun yaşadıysanız ya da daha önce kredi çekip zamanında ödeme yapmadıysanız; kredi notunuz da düşük olacaktır ve bu durumda da kredinizin onaylanmaması gayet doğaldır. Bunun yanı sıra daha önce herhangi bir bankadan kredili hizmet almamış olan kişilerin de notu düşük olacaktır. Bunun için öncelikle kredi notunun yükseltilmesi ve daha sonra kredi başvurusu yapılması gerekiyor. Örnek verecek olursak; bir bankadan düşük limitli bir kredi kartı alıp, ödemesini zamanında da ve eksiksiz olarak yapabilirsiniz. Bu şekilde kredi notunuz yavaş yavaş yükselmeye başlayacaktır.

Kredim neden onaylanmıyor” sorusunu soranlar için detaylı bir paylaşımda bulunduk. Unutmayınız ki artık kredi notu, kredi başvurularında; bankalar için temel esastır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git